4 kwietnia 2024 roku rozpoczęliśmy rozgrywki w ramach XXIV edycji Pucharu Tymbarku, stając się częścią największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci, organizowanego od 24 lat przez Polski Związek Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji bierze udział 11 200 drużyn z 99% powiatów w całej Polsce.

Nasza pierwsza drużyna grająca w kategorii U-10 rozegrała cztery mecze, z czego trzy były zwycięskie. Mimo niesprzyjającej aury (wiatru, chłodu i deszczu), serca zawodników rozgrzewała radość i chęć strzelenia jak największej liczby goli. Drużyna grająca pod czujnym okiem pana Konrada Domalczuka strzeliła ich łącznie aż 20! Choć główną nagrodą dla zwycięzców turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” jest udział w zgrupowaniu w Warszawie (podczas którego zawodnicy i trenerzy biorą udział w treningu pod okiem trenerów kadr młodzieżowych, oglądają oficjalny trening kadry, uczestniczą w meczu reprezentacji oraz mają wyjątkową szansę na spotkanie z piłkarzami reprezentacji), to najważniejsze są przede wszystkim doskonalenie gry w piłkę nożną przez zabawę i zdrową, sportową rywalizację oraz współdziałanie w grupie. Mając tak chętnych do grania zawodników, wierzymy, że z czasem osiągniemy mistrzostwo. Nie ma się co dziwić, że tak marzymy o nowym boisku szkolnym.

Gratulujemy naszej pierwszej drużynie oraz trenerom pasji, emocji i radości ze współzawodnictwa. Czekamy na kolejne rozgrywki reprezentantów pozostałych grup wiekowych: U-8 i U-12.

Powodzenia!